Yoga

Yoga Dersleri Başlıyor!

@ozlemnarliogluyoga ile yoga derslerimiz başlıyor. Her pazartesi, çarşamba ve cuma günleri sabah 11.30 ile 12.30 arası akşam ise 19.30 ile 20.30 arası ruhumuzu, zihnimizi ve bedenimizi dinlendiriyoruz. Çalışma gruplarımız minumum 3, maximum 6 kişiliktir.

Peki yoganın faydaları nelerdir?

✔Esnekliği ve Dengeyi Artırır: Yapılan birçok bilimsel araştırmayla da kanıtlandığı gibi, belirli yoga pozlarını her gün 15-30 dakika arası bir süre boyunca uygulamak ensekliğinde ve dengende büyük bir fark yaratıyor.

✔Gücünü Artırır: Yoga yapmak sadece esnekliğini değil gücünü de artırıyor. Hatta sadece bu amaçla tasarlanmış, kas kütleni artıran belli yoga pozları da bulunuyor. Yogayı düzenli egzersiz rutininle bir arada yaptığında gücünün ve dayanıklılığının arttığını deneyimleyebilirsin.

✔Kalp Sağlığına Olumlu Katkısı Vardır:Bir araştırma, beş yıl boyunca yoga yapmış 40 yaşını aşkın bireylerin, yapmayanlara oranla daha düşük bir tansiyona ve nabza sahip olduğunu ortaya çıkardı.

✔Kronik Ağrıları Azaltabilir :2005’te yapılan bir araştırmada, dizlerinde kireçlenme bulunan katılımcıların yoga yaparak fiziksel işlevlerini artırdığı ve ağrılarının azaldığı gözlemlendi. Bir başka çalışmada ise, bileğinde karpal tünel sendromu olan katılımcıların sekiz hafta yoga yaptığında, ağrılarının azaldığı ve kavrama güçlerinin arttığı ortaya çıktı.

✔Yoganın Zihinsel FaydalarıStresi ve Anksiyeteyi Azaltır: Yoganın zihinsel faydaları arasında en bilineni kuşkusuz stresi azaltması.

Gelin daha birçok faydasını birlikte keşfedelim! Siz de bize katılmak isterseniz bize hemen ulaşın.